AKTUALNOŚCI

Spektakl w Domu Kultury

Dnia 30.10 2019r. przedszkolaki i uczniowie klas 0-IV wybrali się do Domu Kultury w Przedborzu na przedstawienie teatralne, "Kapka Podróżnicza z wody księżniczka". Spektakl ten dostarczył wszystkim dzieciom wielu cennych doświadczeń, uśmiechu oraz dobrej zabawy.


DM

Uroczyste ślubowanie pierwszaków

Dnia 24 pażdziernika 2019 r. od samego rana w naszej szkole panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie klasy pierwszej ubrani w świąteczny strój galowy, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. Pierwszacy, przygotowani przez swoją wychowawczynię panią Ewę Buc zaprezentowali wiedzę o naszym pięknym kraju. Nie zabrakło również zadań z języka polskiego i matematyki. Po zakończonej części artystycznej w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Czermnie " - mówiła pani dyrektor, dotykając ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Następnie Wójt Gminy Fałków Pan Henryk Konieczny wręczył dyplomy oraz życzył wszystkiego co najlepsze, na dalsze lata szkolne. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie, zorganizowali drobne prezenty. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.


DM

Foto-relacja z wydarzenia dostępna jest na facebooku: ZOBACZ ZDJĘCIA

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 11.10.2019 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Tegoroczną uroczystość przygotowały dzieci z klas IV - VIII pod kierunkiem Pani Małgorzaty Kołodyńskiej i Pani Karoliny Ociepy. Uczniowie podziękowali nauczycielom i pracownikom obsługi za trud i zaangażowanie w całoroczną pracę pedagogiczną. W tym uroczystym dniu cała społeczność szkolna pożegnała odchodzącą na emeryturę wieloletnią nauczycielkę panią Halinę Rusek.


DM

Foto-relacja z wydarzenia dostępna jest na facebooku: ZOBACZ ZDJĘCIA

Jak przygoda to tylko w ….Warszawie

8 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunkami udali się na wycieczkę do Warszawy. Grupa liczyła 50 osób oraz czterech nauczycieli. Pobyt w stolicy rozpoczęliśmy od zwiedzania Centrum Nauki Kopernik, niewątpliwie jednego z najważniejszych punktów naszej wycieczki. Jest to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się. Wszyscy mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Mieliśmy okazję własnoręcznie dokonywać wielu doświadczeń naukowych, zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń, wszechświata i wielu innych aspektów otaczającego nas świata.
Następnie zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty na Starym Mieście, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy. Tutaj spotkaliśmy się z przewodnikiem. Od razu pomaszerowaliśmy pod Zamek Królewski. Podziwialiśmy piękno budynku, który został zbudowany w stylu barokowo - klasycystycznym. Mieliśmy okazję zobaczyć Pomnik Małego Powstańca oraz Pałac Prezydencki.
Wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń wszyscy wrócili zadowoleni.


DM

DM


Foto-relacja z wycieczki dostępna jest na facebooku: ZOBACZ ZDJĘCIA

Bezpieczna droga do szkoły

"W piątek 13.09.2019r. naszą szkołę odwiedził dzielnicowy sierżant sztabowy Grzegorz Deja. Poprowadził on dla dzieci pogadankę nt. "Bezpiecznej drogi do i ze szkoły". Następnie uczniowie przedszkola i klas 0-III pod opieką wychowawców udali się na przejście dla pieszych, gdzie z panem policjantem zapoznali się z podstawowymi przepisami ruchu drogowego i uczyli się bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.


DM

DM

Nadchodzące wydarzenia