Dzień Matki w naszej szkole

Organizacją tegorocznej imprezy środowiskowej z okazji Dnia Matki zajęły się: p. mgr Ewa Buc oraz p. mgr Mirosława Krzysztoporska.

Przybyło bardzo dużo gości, a uczniowie stanęli na wysokości zadania i swoim Mamom ofiarowali wiele nostalgicznych wierszy, pięknych piosenek, interesującą współczesną wersję bajki "Czerwony Kapturek", a klasa I zatańczyła w greckich strojach taniec Zorba. Po uroczystości Pani Dyrektor zaprosiła wszystkie Mamy na słodki poczęstunek.


Dzień Matki


WYCIECZKA ZAKOPANE- KRAKÓW

W dniach 15-16 maja uczniowie klas III - VI pod opieką wychowawców:
 p. Elżbiety Śliwińskiej, p. Karoliny Ociepy,
p. Anny Michalczyk oraz p. Anny Baran uczestniczyli w dwudniowej wycieczce Zakopane - Kraków.

Pierwszym punktem naszej wycieczki po dotarciu do Zakopanego było zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Następnie wjechaliśmy na Gubałówkę kolejką Szymoszkową, skąd podziwialiśmy piękną panoramę Tatr. Szczególne wrażenie wywarł na nas widok Giewontu -Śpiącego Rycerza czuwającego nad Zakopanem. Kolejny etap naszej wycieczki to Krupówki - najbardziej znana i najczęściej odwiedzana przez turystów ulica miasta – główny deptak Zakopanego. Tutaj każdy mógł zakupić pamiątki, pospacerować i spróbować zakopiańskich oscypków. Ostatni etap to wizyta pod Wielką Krokwią, skocznią słynną ze zwycięstw Adama Małysza

Drugi dzień wycieczki to zwiedzanie Krakowa. Pierwszym punktem naszego programu był Wawel, który zachwycił wszystkich uczestników swoim położeniem.  Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Katedry pod wezwaniem św. Stanisława i Wacława. Dowiedzieliśmy się od przewodnika, iż było to miejsce koronacyjne władców polskich.W kaplicach i kryptach zobaczyliśmy groby królów, bohaterów narodowych oraz wielkich twórców polskiej kultury, m.in. nagrobek największego polskiego wieszcza Adama Mickiewicza. Następnie udaliśmy się na wieżę Katedry Wawelskiej. Męczącą drogę po kilkudziesięciu wąskich schodach pod niskim stropem wynagrodził cudowny, rozległy widok na całą okolicę, obejmujący, m.in. Wieżę Mariacką oraz główna atrakcja - Dzwon Zygmunta.  Kolejnym punktem były Sukiennice, w których oglądaliśmy pięknie wykonane ozdoby i zakupiliśmy pamiątki dla bliskich.  Do domu dotarliśmy zmęczeni i szczęśliwi.


zakopane

II GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY MISTRZ ORTOGRAFII O PIÓRO WÓJTA

W dniu 21.04.2017r. w naszej szkole odbył się II GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY "MISTRZ ORTOGRAFII" O PIÓRO WÓJTA. Organizatorem konkursu już po raz drugi jest p. Elżbieta Śliwińska ze szkoły w Czermnie.
 Do konkursu stanęły 4 uczennice PSP im. Stefana Żeromskiego w Fałkowie oraz 4 uczennice PSP im. Henryka Sienkiewicza w Czermnie. Konkurs rozpoczął z-ca Wójta Gminy Fałków p. Zdzisław Skiba, który wraz z Panią Dyrektor naszej szkoły przywitał uczestników konkursu i życzył "połamania piór".
Jury w składzie: przewodnicząca: Elżbieta Śliwińska, członkowie: Anna Smołuch i Mirosława Grabowska wyłoniło zwycięzców.
Tym razem podium należało do uczennic ze szkoły w Fałkowie. I miejsce: Anna Wrzeszcz ,II miejsce Weronika Sikora, III miejsce - Daria Wiatr. Oprócz zwycięzców do konkursu stanęły: Julia Skwarek, Julia Flejterska, Martyna Konieczna, Aleksandra Konieczna, Aleksandra Wołczyk.

Zwycięzcom serdecznie GRATULUJEMY!!!!!
konkurs orograficzny


Słodki upominek, kwiaty, piękne wiersze oraz zabawne skecze przygotowali  z okazji Dnia Kobiet uczniowie klas V i VI dla wszystkich Pań oraz szkolnych koleżanek. Bardzo dziękujemy za świąteczny nastrój i piękne życzenia podczas apelu!!

321

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W naszej szkole uczciliśmy ten dzień w sposób szczególny. Ksiądz proboszcz Jerzy Rozmysłowski przedstawił nam kim byli Żołnierze Wyklęci oraz szczegółowo przybliżył życiorys jednego z nich: śp. Władysława Nowaka, żołnierza antykomunistycznego, urodzonego 15 maja 1899r. we wsi Gustawów ,gmina Czermno, powiat Końskie. Po wyjątkowej lekcji historii uczniowie klas IV-VI z ks. Proboszczem, panią Dyrektor i nauczycielami udali się na cmentarz, na grób Władysława Nowaka aby złożyć kwiaty i zapalić znicze.

654

24 lutego gościła w naszej szkole GRUPA ZAELEKTRYZOWANI. Wszyscy uczniowie  uczestniczyli w niecodziennej lekcji przyrody pn. "Czy to magia ?? Nie, to czysta chemia!!!"

  W programie :

* żywa lekcja przyrody;

* niezwykłe eksperymenty chemiczne;

* intrygujące wiadomości z dziedziny chemii i fizyki;

* możliwość uczestniczenia w pokazie

978

21 lutego to dzień, który obfitował w wiele wrażeń. Wszystko to, za sprawą wycieczki do Częstochowy. Głównym celem była nasza obecność na spektaklu "Wakacje z duchami" Adama Bahdaja w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Przygody Paragona, Mandżaro i Perełki wszystkim bardzo się podobały. Uczniowie zwiedzili również Sanktuarium Matki Jasnogórskiej, Muzeum Arsenału, Muzeum Sześćsetlecia Jasnej Góry oraz salę Ojca A. Kordeckiego. Wycieczkę uważamy za bardzo udaną!!!

121110

14 lutego 2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. H.Sienkiewicza w Czermnie obchodziliśmy Dzień Zakochanych - Walentynki. Tego dnia w szkole królował kolor czerwony. Już przed feriami rozpoczęto przygotowania do tego szczególnego dnia. Przygotowana została specjalna skrzynka, do której można było wrzucać walentynki dla swojego wybranka lub wybranki.

W tym roku połączyliśmy obchody tego święta z IV Konkursem piosenki obcojęzycznej i świętowaliśmy pod hasłem "MUZYCZNE WALENTYNKI". Wysłuchaliśmy następujących uczestników, wykonujących piosenki z różnych krajów:

1. Gabriela Pukal – No quererte – Język hiszpański

2. Maria Śliwińska, Weronika Wrzeszcz, Daria Legierska – Rather be – Język angielski

3. Julia Flejterska – Als ich fortging – Język niemiecki

4. Anna Bomba – Creo en mi – Język hiszpański

5. Oliwia Legierska – Love on the brain – Język angielski

 6. Amelia Pałka – Was wirklich bleibt – Język niemiecki

7. Wiktoria Hajduk – La bicicleta – Język hiszpański

8. Bartosz Wyciszkiewicz, Szymon Kamiński, Mateusz Zając – Azzurro – Język włoski.

Na koniec cała społeczność uczniowska wraz z nauczycielami głosowała na specjalnie przygotowanych kartkach oddając głos na wybranego uczestnika.

141517


W czwartek 26 stycznia 2017 r. w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa dla wszystkich przedszkolaków oraz uczniów naszej szkoły. Choinka odbyła się w godz. 16.00 - 20.00. O oprawę muzyczną zadbał zatrudniony przez Radę Rodziców Dj Eryk, który w fantastyczny sposób zadbał o dobrą zabawę nie tylko dzieci ale i ich rodziców. Była to okazja do wyśmienitej imprezy podczas której cała społeczność szkolna miała okazję się spotkać i razem świetnie bawić się. Na każde dziecka czekał smaczny poczęstunek i paczka. zabawazabawa


Dnia 20 stycznia 2017 roku  odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście licznie zjawili się, by wziąć udział w obchodach tego święta.

Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści ucz. kl. II i III przygotowani przez wychowawczynie: p. H. Rusek oraz p. A. Michalczyk z przejęciem odtwarzali swoje role. Oprócz montażu słowno - muzycznego, goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu dzieci.
dzień BabciDzień Babcidzień Babcidzień babci

"Więc zabierz mnie do tamtych miejsc, Gdzie pędził czas w rytm naszych serc"  Piosenką Seweryna Krajewskiego uczniowie kl. IV-VI rozpoczęli  Koncert Życzeń, w którym Babcie i Dziadkowie mieli okazję wysłuchać ponadczasowych przebojów z lat 70-80 w wykonaniu swoich wnucząt.


dzień Babcidzień Babcidzień Babci
dzień Babcidzień Babcidzień Babci

Nadchodzące wydarzenia NIE PRZEGAP!