Uczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w konkursie informatycznym.
Tym razem był to XVI Powiatowy Konkurs Informatyczny dla uczniów szkół podstawowych.
Tematem przewodnim tegorocznej edycji było bezpieczeństwo w Internecie: „Nie daj się złapać w sieci! Jak rozpoznać cyberzagrożenia?”.
Naszą placówkę reprezentowało dwóch uczniów z klasy VIII, posiadających już doświadczenie w konkursach wysokiego szczebla: Bartłomiej Skwarek – finalista przedmiotowego konkursu z informatyki i Hubert Ociepa, który również brał udział w finale konkursu z informatycznego.
W zmaganiach na szczeblu powiatowym wzięło udział 14 uczestników z 7 szkół powiatu koneckiego.
Rywalizacja obejmowała zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczne umiejętności z zakresu rozpoznawania cyberzagrożeń.
Miło nam poinformować, że Hubert Ociepa zajął III miejsce w klasyfikacji końcowej.
Gratulujemy uczniom wysokiego poziomu wiedzy merytorycznej oraz godnego reprezentowania szkoły w powiecie.


