„Kto ma tak jak ja”

31.03.2026r.

Nasza szkoła dołącza do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Kto ma tak jak ja”.

Pierwsza edycja projektu rozpoczyna się w kwietniu, z okazji Miesiąca Świadomości Autyzmu.

Celem akcji jest:

– zwiększanie świadomości na temat autyzmu i neuroróżnorodności,

– rozwijanie empatii i zrozumienia wobec różnych sposobów odczuwania i funkcjonowania,

– zachęcanie uczniów do refleksji nad emocjami, potrzebami i doświadczeniami innych osób,

– budowanie atmosfery akceptacji i szacunku w społeczności szkolnej.

W dniu dzisiejszym, na plakatach umieszczony na drzwiach do sal uczniowie mogli wyrazić odpowiedź na przygotowane hasła.

Celem akcji jest pokazanie, jak wiele nas łączy pomimo różnorodności.

#ktomatakjakja

Koordynatorzy akcji w szkole: p. Katarzyna Sambor , p. Anna Smołuch, p. Anna Cieślik