Dzisiaj 05.05.2026r. mija 180 rocznica urodzin naszego patrona, najwybitniejszego pisarza przełomu XIX i XX wieku – Henryka Sienkiewicza.
Z tej okazji w szkole odbyła się akademia.
Na początku p. Karolina Ociepa, dyrektor szkoły zarekomendowała wejście Pocztu Sztandarowego i odśpiewanie hymnu szkoły.
Prowadzące akademię – Daria Chuda i Agata Hajduk przedstawiły biografię naszego patrona. Następnie uczniowie przedstawili powieść historyczną ,,Quo vadis”.
Odegrali ją wyśmienicie, za co otrzymali gromkie brawa.
Gratulujemy młodym aktorom talentu i życzymy dalszych sukcesów w takich inscenizacjach. Wszyscy uczestnicy spektaklu na koniec zaśpiewali ,,Quo vadis Domine” z solistami : Darią Chudą i Patrykiem Cieślikiem.
Oto główni aktorzy:
Neron – Hubert Ociepa , Marek Winicjusz – Filip Nowak , Ligia – Aleksandra Sambor,
Petroniusz – Bartłomiej Skwarek, Ursus – Mikołaj Sobczyk, Chilon – Igor Młynarczyk,
byk- Jakub Wrzeszcz, dwórki – Aleksandra Krawczyk, Zuzanna Pawlik, Emilia Pluta, Lena Pluta, Maja Szyposzyńska. Sprzęt muzyczny obsługiwał Patryk Cieślik.
Akademię przygotowała p. mgr Elżbieta Śliwińska, pomocą służyła również p. mgr Jolanta Bartos






















