Rozstrzygnięcie Konkursu ortograficznego

29 kwietnia 2026r. w szkole odbył się I Konkurs Ortograficzny o Pióro Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Czermnie.

Rozegrany został w kategorii klas IV-VI.

Wzięło w nim udział kilkanaście osób.

Zmagania ze znajomości ortografii były bardzo wyrównane. Potrzebna była dogrywka, aby ostatecznie wyłonić zwycięzcę.

Wyniki przedstawiły się następująco:

🥇I miejsce i tytuł ,, Mistrz ortografii” zdobyła Nadia Chuda z kl. VI

🥈II miejsce Zuzanna Pawlik z kl. V

🥉III miejsce Błażej Gunerka z kl. IV.

Dyrektor szkoły pani dr Karolina Ociepa wręczyła nagrody.

Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody za udział.

Konkurs przygotowała i przeprowadziła p. mgr Elżbieta Śliwińska.