29 kwietnia 2026r. w szkole odbył się I Konkurs Ortograficzny o Pióro Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Czermnie.
Rozegrany został w kategorii klas IV-VI.
Wzięło w nim udział kilkanaście osób.
Zmagania ze znajomości ortografii były bardzo wyrównane. Potrzebna była dogrywka, aby ostatecznie wyłonić zwycięzcę.
Wyniki przedstawiły się następująco:
I miejsce i tytuł ,, Mistrz ortografii” zdobyła Nadia Chuda z kl. VI
II miejsce Zuzanna Pawlik z kl. V
III miejsce Błażej Gunerka z kl. IV.
Dyrektor szkoły pani dr Karolina Ociepa wręczyła nagrody.
Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody za udział.
Konkurs przygotowała i przeprowadziła p. mgr Elżbieta Śliwińska.




