V KONKURS ORTOGRAFICZNY O PIÓRO WÓJTA

06.05.2026r. w naszej szkole odbyła się V edycja Konkursu Ortograficznego o Pióra Wójta Gminy Fałków, pana Henryka Koniecznego.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy chętnie podjęli wyzwanie sprawdzenia swoich umiejętności ortograficznych i dbanie o piękno języka polskiego.

Po przeprowadzeniu eliminacji szkolnych do finału zakwalifikowało się czworo uczniów – dwie osoby z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Fałkowie oraz dwie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Czermnie.

Finał konkursu przebiegł w atmosferze zdrowej rywalizacji i skupienia, a uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością zasad ortografii.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

🥇I miejsce – Maja Ścisłowicz, kl. VII – PSP Fałków

🥈II miejsce – Iga Konieczna, kl. VII – PSP Czermno

🥉III miejsce – Bartłomiej Skwarek kl. VIII- PSP Czermno

Wyróżnienie – Wiktoria Stolecka kl. VII – PSP Fałków

Nagrody wręczali : Wójt Gminy Fałków – pan Henryk Konieczny, Skarbnik Gminy Fałków p. Anna Wajnberger i dyrektor szkoły p. Karolina Ociepa.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz laureatom i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu kompetencji ortograficznych.

Jury konkursu: p. mgr Elżbieta Śliwińska, p. mgr Mirosława Grabowska

Organizator konkursu: p. Elżbiet Śliwińska