06.05.2026r. w naszej szkole odbyła się V edycja Konkursu Ortograficznego o Pióra Wójta Gminy Fałków, pana Henryka Koniecznego.
Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy chętnie podjęli wyzwanie sprawdzenia swoich umiejętności ortograficznych i dbanie o piękno języka polskiego.
Po przeprowadzeniu eliminacji szkolnych do finału zakwalifikowało się czworo uczniów – dwie osoby z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Fałkowie oraz dwie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Czermnie.
Finał konkursu przebiegł w atmosferze zdrowej rywalizacji i skupienia, a uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością zasad ortografii.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce – Maja Ścisłowicz, kl. VII – PSP Fałków
II miejsce – Iga Konieczna, kl. VII – PSP Czermno
III miejsce – Bartłomiej Skwarek kl. VIII- PSP Czermno
Wyróżnienie – Wiktoria Stolecka kl. VII – PSP Fałków
Nagrody wręczali : Wójt Gminy Fałków – pan Henryk Konieczny, Skarbnik Gminy Fałków p. Anna Wajnberger i dyrektor szkoły p. Karolina Ociepa.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz laureatom i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu kompetencji ortograficznych.
Jury konkursu: p. mgr Elżbieta Śliwińska, p. mgr Mirosława Grabowska
Organizator konkursu: p. Elżbiet Śliwińska








