Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich i odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych:
klasy 0–III
klasy IV–VIII
Celem konkursu było promowanie zasad bezpieczeństwa podczas pracy i zabawy w gospodarstwie rolnym, a także zwrócenie uwagi na zdrowie i dobrostan rolnika. Uczestnicy wykonywali prace plastyczne pokazujące bezpieczne zachowania oraz zasady dbania o zdrowie fizyczne i psychiczne.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy osiągnęli wspaniałe wyniki:
Antonina Popęda, klasa II – II miejsce w etapie regionalnym (kategoria klas 0–III)
Julia Sobczyk, klasa VII – II miejsce w etapie regionalnym (kategoria klas IV–VIII)
Bartłomiej Skwarek, klasa VIII – III miejsce w etapie regionalnym (kategoria klas IV–VIII), w imieniu Bartka nagrodę odebrała pani dyrektor Karolina Ociepa.
Gabriela Rutkowska, klasa V – wyróżnienie (kategoria klas IV–VIII)
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom oraz uczestnikom konkursu! Jesteśmy dumni z Waszej kreatywności, zaangażowania i osiągniętych sukcesów!

