Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Po raz kolejny na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych (do 2007 r. był to Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych). Święto jest organizowane od 1999 roku przez: INTERNATIONAL ASSOCIATION OF SCHOOL LIBRARIANSHIP – IASL Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych.

W tym roku w naszej szkole z tej okazji przeprowadzono kilka akcji,

• DZIEŃ POSTACI Z KSIĄŻEK – 12 października uczniowie klas I – III i oddziałów przedszkolnych naszej szkoły przyszli przebrani za postacie swoich ulubionych bajek.

• „DZIEŃ Z KSIĄŻKĄ” – akcja czytelnicza dla uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Wszyscy przynoszą swoją ulubioną książkę i 10 min. każdej lekcji poświęcamy na czytanie – 19 października

• „GŁOŚNE CZYTANIE” – 26 października dwoje nauczycieli z naszej szkoły odwiedzało klasy i czytało uczniom wybrane książeczki –. Gdzie uczniowie z zainteresowaniem słuchali, a później opowiadali o tym co usłyszeli.

• „KSIĄŻKOWA LISTA PRZEBOJÓW”– przez cały październik przeprowadzono głosowanie na ulubioną książkę. Z pośród kilku tytułów, zdecydowaną przewagę i tym samym pierwsze miejsce zajął HARRY POTTER. Kolejne miejsca w głosowaniu zajęły takie tytuły jak : Hobbit, Detektyw Pozytywka, Doktor Dolittle i jego zwierzęta i Ania z Zielonego Wzgórza.

W ramach podziękowań za tak liczny udział w głosowaniu, nasza Biblioteka Szkolna w niedługim czasie zakupi kilka egzemplarzy Harrego Pottera.